Велопрограма 2033

1.1 Виклики, що стоять на шляху реалізації Програми

На даний час використання велосипеда та іншого ЛПТ як транспортних засобів має чимало проблем та викликів, які пов’язані з безпекою руху, комфортом пересування, якістю інфраструктури, умовами паркування та зберігання. За результатами опитування у фокус-групах, проведеного у рамках напрацювання цієї Програми, визначено основні виклики:

  1. вулична інфраструктура не забезпечує комфорт та відчуття безпеки для всіх категорій користувачів велосипедів;
  2. значна частина вулиць вкрита великорозмірною бруківкою, яка є незручною для їзди;
  3. зростаюча смертність та травматизм велосипедистів внаслідок ДТП на вулицях і дорогах в межах Львівської МТГ;
  4. незв’язаність мережі та неякісна навігація;
  5. рельєф та погодні умови можуть бути стримуючим фактором для їзди на велосипеді;
  6. недостатньо можливостей для безпечного зберігання велосипеда у місці призначення та у місці проживання;
  7. 51% сімей міста мають принаймні один велосипед, проте як регулярний транспортний засіб його використовують лише 8% містян 1;
  8. значна частина львів’ян не вважають велосипед транспортним засобом, а використовують його лише у рекреаційних та спортивних цілях, також існують стереотипи, які створюють негативний імідж пересуванню на велосипеді;
  9. інтермодальність та мультимодальність недостатньо розвинута та не популярна серед жителів;
  10. відсутність взаємоповаги між різними учасниками руху призводить до конфліктів та стресу під час їзди.

1 Дослідження проведено у межах реалізації Плану сталої міської мобільності Львова. Залучені організації: німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», яка виконує «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії у співпраці з Львівською міською радою, КУ Інститут міста, ЛКП «Львівавтодор», ЛКП «Львівелектротранс», ЛКП «Інститут просторового розвитку», департамент житлового господарства та інфраструктури, управління транспорту, управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування, громадські організації. Період опитування: - . Опитано 800 осіб, від 14 років і старше у 5 населених пунктах Львівської МТГ .

Про проєкт

Цей сайт є неофіційною версією документа "Програма розвитку велосипедного транспорту на території Львівської міської територіальної громади до 2033 року". Ухвала №3983 від .

Мета — зручність читання на електронних пристроях. Відтак можуть бути незначні відмінності у форматуванні, пунктуації тощо, водночас зміст повністю збережений і відповідає офіційному документу.

Помічне

Контакти

Сайт адмініструє ГО "Львівська асоціація велосипедистів". Зауваження та пропозиції надсилати на: