Велопрограма 2033

6 Принципи розвитку веломережі та велоінфраструктури

Балансоутримувачі територій, замовники проектних, ремонтних чи будівельних робіт у межах Львівської МТГ повинні дотримуватись і враховувати нижченаведені принципи у прийнятті рішень та виконанні своїх обовʼязків:

Безпека руху повинна мати вищий пріоритет над швидкістю руху при проектних роботах чи роботах пов’язаних зі зміною ОДР вулиць і доріг Львівської МТГ.

Будівництво, реконструкція та капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі повинні орієнтуватися на ієрархію піраміди мобільності, визначену Планом сталої міської мобільності Львова.

При проектуванні, будівництві, реконструкції та ремонті ділянок велосипедної мережі реалізовувати велоінфраструктуру, яка відповідає стандартам, нормам та рекомендаціям, зокрема чинним ДСТУ 8906:2019 “Планування та проектування велосипедної інфраструктури” та рішенню виконавчого комітету Львівської міської ради від № 812 “Про додаткові вимоги до проектування і виконання робіт під час нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів вулично-дорожньої мережі та інших елементів благоустрою м. Львова”.

При формуванні балансоутримувачами територій та замовниками таких робіт бюджетних пропозицій чи титульних списків на наступний період, надавати пріоритет проєктам з розвитку велосипедної мережі, які скеровані на з’єднання наявних ділянок мережі у цілісну мережу.

При плануванні будівництва, реконструкції чи ремонту вулиць/доріг, які мають магістральне або локальне транзитне значення, замовники таких робіт повинні надавати перевагу велосипедній інфраструктурі, яка є фізично відділена від автомобільного трафіку.

Велоінфраструктура не повинна ускладнювати умови для пішохідного руху та особливо для руху людей з інвалідностями.

Одночасно із влаштуванням велосипедної інфраструктури розвивати пішохідну інфраструктуру, для недопущення конфліктних ситуацій під час руху велосипедистів та пішоходів.

При проведенні будівельних робіт на вулицях, дорогах та інших об'єктах облаштовувати супутню велосипедну інфраструктуру (велостійки, велоопори, знаки, освітлення, розмітка тощо), задля підвищення безпеки та комфорту переміщення на велосипеді (велосипедні світлофори з окремими фазами, велошлюзи, вертикальну розмітку тощо).

Під час нового будівництва проектувати трасування велосипедного маршруту з мінімально можливим поздовжнім ухилом на цій ділянці.

При проектуванні та будівництві ділянок велосипедної інфраструктури, які на даному етапі робіт не передбачають зʼєднання з наявною велоінфраструктурою, передбачати логічне завершення збудованої ділянки велоінфраструктури. Наприклад, робити з’їзди з велодоріжки на проїзну частину. З'їзди повинні бути комфортними, не наражати велосипедистів та інших учасників дорожнього руху на небезпеку, а також не стимулювати велосипедистів порушувати ПДР.

Про проєкт

Цей сайт є неофіційною версією документа "Програма розвитку велосипедного транспорту на території Львівської міської територіальної громади до 2033 року". Ухвала №3983 від .

Мета — зручність читання на електронних пристроях. Відтак можуть бути незначні відмінності у форматуванні, пунктуації тощо, водночас зміст повністю збережений і відповідає офіційному документу.

Помічне

Контакти

Сайт адмініструє ГО "Львівська асоціація велосипедистів". Зауваження та пропозиції надсилати на: