Велопрограма 2033

7.1 Веломережа Львівської МТГ

Веломережа Львівської МТГ – це перспективне трасування велосипедних маршрутів, реалізація яких повинна забезпечити комфортне та безпечне пересування на велосипеді та іншому ЛПТ для жителів Львівської МТГ та створити умови для зростання кількості людей, які обирають велосипед як основний транспорт. Карта перспективної веломережі Львівської МТГ наведена у додатку 1 до цієї Програми.

Перспективна велосипедна мережа стала переосмисленням попередньої веломережі м. Львова.

Перспективна велосипедна мережа Львівської МТГ поділена на такі типи маршрутів:

Міські магістральні

основні велосипедні маршрути, які сполучають всі частини міста та територіальної громади. Вони трасуються основними артеріями, вздовж яких є найбільша соціально-економічна активність, найбільша кількість точок притягання та рухається найбільша кількість людей. Такі маршрути є найкоротшими шляхами для з’єднання різних частин міста та забезпечують швидкісне переміщення. Ці маршрути потребують першочергової реалізації.

На міських магістральних маршрутах потрібно надавати перевагу окремій захищеній велосипедній інфраструктурі. У разі, якщо простору достатньо, потрібно відділяти велодоріжку як від автомобільного транспорту, так і від пішохідного маршруту, при цьому уникати зайвих змін траєкторії та вилянь велодоріжки. На вулицях з 4-а і більше смугами для руху транспорту та розташуванням велопереїздів на відстані більше ніж 250 м між собою доцільно робити двосторонні велодоріжки по обидва боки вулиці. У стиснених умовах допускається використання велосмуг.

Міські під'їзні

маршрути, які сполучають віддалені від основних магістралей "точки притягання" (житловий сектор, місця роботи, дозвілля тощо) з магістральними велосипедними маршрутами. Ці маршрути також дозволяють забезпечити локальні велосипедні сполучення.

На міських підʼїзних маршрутах можна використовувати велодоріжки та велосмуги, на вулицях з незначним транзитним навантаженням і на вулицях із заспокоєнням швидкості руху можна застосовувати велосипедні коридори.

Приміські

частина велосипедної мережі поза адміністративними межами м. Львова, яка з’єднує населені пункти Львівської МТГ з містом, з іншими населеними пунктами громади та/або іншими точками притягання.

На приміських маршрутах на дорогах загального користування потрібно застосовувати окремі велодоріжки (можуть бути двосторонні). В межах населених пунктів потрібно керуватись підходами, які застосовуються у Львові у відповідних ситуаціях.

Альтернативні та рекреаційні

це частина велосипедної мережі, що спрямована створити альтернативу переміщенню магістральними велосипедними маршрутам. Такі маршрути можуть бути довшими за протяжністю, натомість проходити спокійними вулицями та/або зеленими зонами. Для облаштування таких маршрутів обов’язковим є маркування, встановлення вказівників. Можуть задовольняти потреби як транспортного маршруту, так і маршруту вихідного дня.

На альтернативних і рекреаційних маршрутах варто застосовувати окремі велодоріжки, а в місцях, де не очікується значного руху пішоходів, можна робити спільні вело-пішохідні доріжки. На таких маршрутах можна застосовувати доріжки з відсіву замість твердого покриття.

Приміські маршрути за межами Львівської МТГ

частина велосипедної мережі, що логічно з’єднує велосипедну мережу Львівської МТГ з навколишніми громадами, проте територіально не є в межах Львівської МТГ.

Програма не обмежує облаштування веломережі/велоінфраструктури на інших вулицях Львівської МТГ, які не відображені в додатках 1, 2, 3 до цієї Програми, та допускає обґрунтовані зміни у типі або трасуванні маршрутів.

Про проєкт

Цей сайт є неофіційною версією документа "Програма розвитку велосипедного транспорту на території Львівської міської територіальної громади до 2033 року". Ухвала №3983 від .

Мета — зручність читання на електронних пристроях. Відтак можуть бути незначні відмінності у форматуванні, пунктуації тощо, водночас зміст повністю збережений і відповідає офіційному документу.

Помічне

Контакти

Сайт адмініструє ГО "Львівська асоціація велосипедистів". Зауваження та пропозиції надсилати на: